Цими вихідними студенти Лісотехніки в кількості 46 осіб відвідали три замки Львівщини: пройшлись по нетлінним сторінкам історії Золочівського, Підгорецького та Олеського замків.
Поїздка відбулась за сприяння дирекції Інституту деревооброблювальних технологій і дизайну НЛТУ України, зокрема заступника директора з виховної роботи Соколовського Ігоря Андрійовича. До організацію поїздки долучилась студентка-дизайнер четвертого курсу Зубачик Оксана. Курував поїздку викладач кафедри БЖД Козар Василь Стефанович.
Екскурсійний тур ми розпочали із Золочівського замку, який був побудований в 1630-х рр. на зразок цитаделі з бастіонами. У дворі замку ми побачили розкішний парк з цікавим ландшафтним оформленням, відвідали Великий палац і унікальний «китайський» палац, аналоги якого знаходяться а Санки-Петербурзі та Берліні. У Китайському палаці ми окунулись в японську, китайську та індійську культури. В`їздова вежа, Китайський палац, великий житловий палац творять прекрасну ренесансну гармонію.
Наступним ми відвідали Підгорецький замок - пам'ятку архітектури епохи Ренесансу, що стоїть у селі Підгірці на схилі мальовничого узгір'я, яке в північному напрямку каскадом спадає до розлогої долини. Наразі палац зачинено на реставрацію. Але ми мали змогу оглянути чудовий парк, який відноситься до італійського стилю і не має аналогів в Україні, погуляти розкішними терасами замку і відчули себе королем і королевою, опустились в замкове підземелля, яке має власну, доволі містичну історію.
З темними та похмурими закутками замку пов’язана сумна легенда. Вона розповідає про молоду жінку, дружину одного з власників резиденції, яка була замурована живцем в підземній стіні. З того часу привид блукає залами палацу, місцеві жителі кличуть її Біла Пані.
Останнім ми відвідали Олеський замок, який уже понад шість століть стоїть на високому пагорбі. Він був свідком і учасником багатьох подій, що навічно увійшли в історію. По-різному складалася доля замку. Він був твердинею і воїном, бранцем, за володіння і розкішним палацом. Олеський замок був резиденцією польських королів і «колискою» Яна ІІІ Собеського. В даний час у замку-музеї зібрано сотні унікальних творів живопису, скульптур прикладного мистецтва Х-ХІХ ст.
Підготувала Козар Марія