22 травня 2015 року понад 50 студентів і викладачів інституту деревооброблювальних технологій і дизайну відвідали деревообробні підприємства Рожнятівського району Івано-Франківської області, зустрілися з представниками місцевої влади і бізнесу та майбутніми абітурієнтами.
Студенти і викладачі ознайомилися з чотирма підприємствами: ПП «Сивуля», яке займається дерев’яним домобудуванням, ТОВ «Кроно-Україна», одне з найбільших підприємств виробництва деревинно-стружкової плити, ЦБМ «Осмолода», що спеціалізується на виробництві пиломатеріалів і погонажних виробів з дерева та ПП «Роман», яке спеціалізується на виготовлені столярних виробів, меблів і сувенірів.
Першим відвідали ПП «Сивуля», що вже понад 20 років працює на ринку обробки натуральної деревини. Керівник підприємства, Михайло Мердух, особисто провів екскурсію на різних ділянках виробництва та в різних цехах, цікаво розповідав про роботу деревообробного обладнання, охоче відповідав на запитання та побажав студентам успішного завершення навчального року, хороших показників у навчанні, які є першою сходинкою для досягнення кар'єрних вершин!
Студенти-хіміки були захоплені масштабами виробництва і роботи компанії «Кроно-Україна», яка пропонує широкий спектр продукції для виробництва меблів. А саме: плити меблеві шліфовані, плити меблеві ламіновані, стільниці, а також плиту OSB/3, яка знайшла широке застосування у будівельній галузі. На підприємстві цехи оснащені найновітнішим обладнанням, яке не лише автоматизує більшість роботи, але і є досить могутнім у обсязі виробництва. Майбутні інженери мали змогу побачити виробництво деревинно-стружкової плити від А до Я.
Поки студенти ознайомлювались з роботою підприємств дирекція інституту деревооброблювальних технологій і дизайну разом з представниками приймальної комісії університету займались профорієнтаційною роботою. Представники НЛТУ України зустрілись з головою Рожнятівської РДА Іриною Люклян та головою районної ради Назарієм Іванівим, познайомились з учнями шкіл і училищ, провели презентацію університету і технологічного коледжу НЛТУ України та відповіли на запитання учнів щодо вступної кампанії і навчання.
На завершення частина викладачів і студентів відвідали ПП «Роман». Директор підприємства Володимир Гусак показав сучасні технології лісопиляння і сушіння деревини, виготовлення вікон і дверей тощо. Студенти отримали найактуальнішу інформацію з технологій деревоороблення, організації виробництва тощо.
Директор інституту деревооброблювальних технологій і дизайну (ІДТД) Максимів Володимир Михайлович задоволений поїздкою і зазначив, що даний захід мав комплексний характер: відбулася зустріч з представниками влади і укладається угода про співпрацю у царині підготовки кадрів для регіону; представники приймальної комісії ознайомили випускників шкіл з умовами вступу до НЛТУ України; представники деревообробних підприємств мали змогу запропонувати студентам-випускникам місце праці; викладачі і студенти ознайомилися з сучасними деревообробними технологіями.
Заступник директора ІДТД Соколовський Ігор Андрійович зазначив, що такі виробничі екскурсії мають велике освітнє і виховне значення, так як служать формою наочного ознайомлення студентів з технологією та організацією виробництва, змістом праці, умовами праці та інше.
Студенти поділилися з нами своїми враженнями: їм було дуже цікаво подивитися роботу сучасних успішних виробників, їх приємно здивував рівень і вимогливість до якості продукції на підприємствах, де, можливо, хтось із них буде працювати у майбутньому. Для студентів-технологів ця екскурсія була особливою, адже теоретичні знання, які вони отримують в університеті, змогли побачити на практиці.
Дирекція ІДТД висловлює особливу подяку випускнику-технологу, селищному голові смт. Брошнів-Осада двох попередніх скликань Боровичу Володимиру Феліксовичу за організацію цієї зустрічі.
Враження від екскурсії були підсилені смачним обідом у розкішному ресторані у дерев’яних колибах на березі озера за сприяння пана Михайла Мердуха та вечері з кавою у пана Володимира Гусака.
По дорозі до Львова лісотехніки відвідали у селі Гошеві Долинського району одну із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України - Гошівський монастир.